Club Officials

 

President

Morgan E. Schutz

Pine Bush, NY

845-728-4819

atrscpres@gmail.com

Vice-President

Dale Mize III

Fowlerville, MI

dalemize18@gmail.com

Secretary/Treasurer

Paula Schutz

105 Ulsterville Road

Pine Bush, New York 12566

atrscsecy@gmail.com

District 1 Director

Alaska, Idaho, Montana, Oregon, Washington, Wyoming

& Canada (Saskatchewan, Alberta, British Columbia, Yukon Territory)

Dillon Hedges

Lander, WY

hedgesdillon4@gmail.com

District 2 Director

Arizona, California, Hawaii, Nevada, Utah & Mexico

Terri Griffin

Taft, California

661-763-1608

tan2himi@gmail.com

District 3 Director

Iowa, Minnesota, Nebraska, North Dakota, 

South Dakota & Wisconsin 

Alissa Kruger

Dodge Center, MN

alissakruger@gmail.com

District 4 Director

Arkansas, Colorado, New Mexico, Oklahoma & Texas

Eric Brennan

Breckenridge, TX

EB@owensurveying.com

District 5 Director

Illinois, Kansas & Missouri

Jennifer Dobbs

Abilene, KS

jenniferannedobbs@gmail.com

District 6 Director

Alabama, Florida, Georgia, Louisiana, Mississippi,

Tennessee & Puerto Rico

Joni Olson

Parrish, FL

olsonfamilyrabbitry@hotmail.com

District 7 Director

Connecticut, Maine, Massachusetts, New Hampshire, New York,

Rhode Island, Vermont & Canada (QUE, NF, NB, NS, PEI)

Melissa Ordway

Port Jervis, NY

mlordway1978@gmail.com

District 8 Director

Indiana, Kentucky, Michigan, Ohio & Canada (Manitoba and Ontario)

Penny Jackson

Leslie, MI

jezuitrabbitry@yahoo.com

District 9 Director

Delaware, Maryland, New Jersey, North Carolina, Pennsylvania, South Carolina,

Virginia, Washington DC, West Virginia & Foreign

Kim Fraser

Spotsylvania, VA

ubbuny@aol.com

 

Committees

 
Auction

Chair: 

Committee:

Audit

Chair: Kim Fraser

Awards

Chair: Paula Schutz

Committee:

Constitution and Bylaws

Chair: Bill Hunter

Committee Members: Terri Griffin and Brian Bell

Convention Hiring

Chair: Dale Mize

Committee: 

Domestic Rabbits Reporter

Joni Olson

Election

Chair: Ruth-Ann Bell
Committee: Brian Bell and Erik Bengston

Guidebook

Chair: 

Merchandise and Publicity

Chair: Paula Schutz

Committee Members:

Online Presence

Webmaster: Melissa Ordway

atrscwebsiteeditor@gmail.com

Scholarship Committee

Chair: Paula Schutz

Committee Members: Donna Cheatham and Elaine Johnson

Scholarship Fundraising (Raffle)

Chair: Jodi Hartman

Standards

Chair: Kim Fraser

Committee Members: Ruth Ann Bell, Travis Finkle, and Eugene Johnston

Sweepstakes
Beth Nelson

Tan Tribune (Newsletter)

Editor: Joni Olson

tanclubnewsletter@gmail.com

Youth Committee

Chair: Melissa Ordway

Committee: Morgan Barba, Caleb Bell, Christian and Emilee Dobbs, Landon Moore, and Landon Ordway

Youth Contests

Chair:

Committee: